صافکاری PDR

میله‌های PDR جزء ابزار تخصصی صافکاری به حساب می‌رود که صافکار قادر است با بهره‌گیری از آن‌ها فرورفتگی‌های بوجود آمده بر روی بدنه را بدون استفاده از چکش و ضربات مکرر، رفع کند.

میله‌های PDR در صافکاری بدون رنگ استفاده می‌شود و فقط برای ترمیم قطعات فرورفته استفاده می‌شود. میله‌های PDR از جنس فولاد هستند . قسمت سر این میله‌ها زاویه‌دار است و این امکان را به صافکار می‌دهد که با چرخش دست خود فرورفتگی بوجود آمده را ترمیم کند.

برای اینکه بتوان از میله‌های PDR استفاده کرد، ابتدا باید قطعاتی همچون چراغ‌ها، تایرها یا سپرها از پیکره اتومبیل جدا شوند تا صافکار بتواند با بهره‌گیری از این میله‎ها به قسمت پشتی بدنه دست پیدا کند.

در پروسه استفاده از میله‌های PDR در صافکاری بدون رنگ، متخصصان این حوزه ابتدا محل فرورفتگی را مشخص می‌کنند، سپس با بهره‌گیری این میله‌ها سعی می‌کنند به پشت فرورفتگی نیرو اعمال کنند تا محل آسیب دیده، ترمیم شود.

بهره‌گیری از میله‌های PDR یک امر تخصصی به حساب می‌رود و بهتر است توسط افراد متخصص و با تجربه استفاده شود؛ زیرا در صورتی که اصول و استانداردهای کار در زمان استفاده از این میله‌ها رعایت نشود، ممکن است فرم و شکل پیکره خودرو آسیب جدی وارد شود. در زمان استفاده از میله‌های PDR رنگ بدنه خودرو باید کاملا پایدار باشد؛ از همین رو زمانی که بدنه خودرو بتازگی رنگ یا پولیش خورده است، نباید از میله‌های PDR برای اعمال فشار به بدنه استفاده کرد.

 

در ادامه تعدادی از عملیات صافکاری PDR بصورت کاملا تخصصی و حرفه ای را در مجموعه کارلوکس وی آی پی مشاهده میفرمائید.

دکمه بازگشت به بالا